Intră acum și în grupul de
Deputatul PSD de Suceava Gheorghe Șoldan, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Suceava, a fost prezent, luni dimineața, la înscrierea candidaturii lui Vasile Rîmbu la funcția de primar al Sucevei și este sigur că acesta va reuși să facă Suceava bine.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/soldan-1-1024x587.png)
„Suntem alături de domnul economist Vasile Rîmbu. După cum știți cu toții are o carte de vizită impresionantă. Acum a venit în fața dumneavoastră cu o echipă impresionantă. O echipă de oameni profesioniști, o echipă cu care va face Suceava bine”, a spus Șoldan.
Deputatul PSD a subliniat că schimbarea începe cu municipiul Suceava.
„Cum am spus-o de fiecare dată schimbarea în județul Suceava începe cu municipiul Suceava. Așa cum a spus-o și domnul Vasile Rîmbu, facem Suceava bine”, a concluzionat Șoldan.
Intră acum și în grupul de