Intră acum și în grupul de
IPJ Suceava anunță că a desfășurat în perioada 10-12.01.2020, o acțiune pe raza județului, pe una din principalele cauze generatoare de evenimente rutiere grave, respectiv conducerea de vehicule pe drumurile publice de către persoane aflate sub influenţa alcoolului sau a drogurilor.
Astfel, poliția suceveană susține că au fost testate alcoolscopic 484 persoane, au fost constatate 13 infracțiuni la regimul rutier și au fost aplicate 187 sancțiuni contravenționale în valoare de 108.550 lei.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2019/12/poli%C8%9Bia-2-1024x683.jpg)
De asemenea, au fost retrase 14 permise de conducere și 10 certificate de înmatriculare.
Exemple în acest sens au fost aduse de NewsBucovina aici.
Intră acum și în grupul de