Intră acum și în grupul de
Un TIR și un autoturism au intrat în coliziune, joi dimineața, pe DN 17, localitatea Păltinoasa. În urma impactului, șoferul autoturismului a rămas încarcerat, fiind totodată rănit și aflându-se în stare de semiconștiență.
Astfel, IPJ Suceava precizează că accidentul a avut loc după ce șoferul autoturismului, un bărbat de 70 de ani, din com. Păltinoasa, nu s-a asigurat corespunzător la efectuarea manevrei de întoarcere de pe sensul său pe celălalt, moment în care a intrat în coliziune laterală cu TIR-ul, condus regulamentar de un bărbat din județul Iași.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2020/04/06330ac3-7c19-4bc7-8352-370c6dce8ca5-1.jpg)
Șoferul rănit a fost transportat la spitalul din Suceava. La rândul său, celălalt conducător auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2020/04/efcf5470-196c-447c-beef-7f35e9869811.jpg)
S-a întocmit dosar sub aspectul comiterii infracţiunii de „vătămare corporală din culpă”.
Intră acum și în grupul de