Zeci de elevi din Botosani si Suceava la a treia ediţie a Cupei 1 Decembrie la tenis de masa organizata la Colegiul „Stefan cel Mare” Suceava

Peste 50 de elevi cu vârste de până la 16 ani din judeţele Suceava şi Botoşani au participat la cea de-a treia ediţie a Cupei 1 Decembrie, o competiţie de tenis de masă organizată în sala de sport a  Colegiului “Ştefan cel Mare” din Suceava de Asociaţia Sportivă “Ştefan cel Mare”.

tenis de masa

Profesorul Adrian Cojocaru, administratorul Asociaţiei Sportive “Ştefan cel Mare” Suceava a declarat că la Cupa 1 Decembrie la tenis de masă, aflată la cea de a treia ediţie, au participat peste 50 de elevi, ceea ce reprezintă un record, la precedenta ediţie fiind prezenţi 39 de concurenţi.

 

În urma competiţiei, clasamentul a fost următorul.

 

FETE -11 ani:

 

  1. Sestac Stefana – Vatra Dornei
  2. Lazar Sabina – Prelipca
  3. Sanduleanu Ruxandra – Vatra Dornei
  4. Vornicu Catalina – Vatra Dornei
  5. Hanciuc Alexia – Vatra Dornei
  6. Petrişor Denisa – Suceava
  7. Catargiu Anastasia – Suceava

 

BAIETI -11 ANI:

 

  1. Blanariu Dionisie – Baisesti
  2. Cojocaru Ştefan – Suceava
  3. Grosu Alexandru – Botosani
  4. Aursulesei D – Botosani

5-6. Vlad Teodor si Tocariu T. – Vatra Dornei

7-8. Diţu Răzvan – Suceava si Cristescu R.- Botosani

 

FETE -16 ANI:

 

  1. Dranca Ana Maria – Vatra Dornei
  2. Vacariu Ecaterina – Prelipca

3-4. Vida Ştefana, Biserica Loredana – Suceava

5-6. Amorăriţei Cristiana, Bujdei Monica – Suceava

7-8. Moruzi Sabina, Cobanu Georgiana – Prelipca

 

BAIETI -16 ANI:

 

  1. Toporas Cosmin – Suceava
  2. Ungureanu Adrian – Suceava

3-4. Halip Rares – Botosani, Foca Ciprian – Radauti

5-8. Foca Stefan (Radauti), Majeru Adrian (Radauti), Blanariu Ioan (Baisesti), Stefanache Bogdan (Botosani)

9-12. Ciobanu Tudor – Suceava, Moroşan Nicu – Suceava, Horga Alexandru – Suceava, Huţanu Alexandru – Suceava

 

Profesorul Adrian Cojocaru a remarcat, la începători, următorii jucători:

Chiriac M.(BT), Sanduleanu Rareş (VD), Ceciu T.(VD), Pardau A.(VD), Foca Melania (RD), Panzariu T.(BT), Gavril V.(BT), Panzariu Iustina (BT), Sasu A.(VD), Stefan Claudiu (BT), Martin Richard Iulian (SV), Bejinar Alexandra (SV), Boghian Ştefana (SV), Luchian Matei (SV), Rosca Narcisa (VD), Grosu Misu (BT), Gruia D (VD)