Foresta Mălini a rezolvat meciul cu Voinţa Stroieşti din prima repriză (Fotbal, Liga a V-a)

Duminică, la Mălini, s-a disputat derbiul etapei a XXIII-a din Seria a II-a a Ligii a V-a, între echipa locală Foresta şi Voinţa Stroieşti. Ajunşi după runda precedentă în postura de lider, jucătorii de la Foresta Mălini s-au impus cu scorul de 2-0, cu ocupanta locului patru, Voinţa Stroieşti. Gazdele au tranşat meciul încă din prima sa parte graţie reuşitelor semnat de fostul jucător de la FC Argeş, Geo Stanca, care a reuşit o „dublă” în minutele 30 şi 37.

Au evoluat formaţiile:

Foresta Mălini: Iederan – Constantin, Filip, Cristea, Coca – N. Norocel (46 Irimia), Stanca, Pană (25 Dumitriu), L. Plăcintă (60 Moglan) – Păşcănuţ (78 V. Norocel),Vasiliu. Antrenor: Cornel Pană

Vointa Stroieşti: Rotari – Rusu, Chirilă, Bedrus, Nica – Huţu, Saghiu, Sulea, Costel – Velniceru, Branzac.

Partida s-a disputat pe terenul de antrenament al Forestei, iar la meci au asistat circa 1000 de spectatori!