Rarăul s-a apropiat de zona retrogradării (Fotbal, Liga a III-a)

Marţi după-amiază, în Liga a III-a s-a disputat o etapă intermediară, a XXIV-a din calendarul competiţional. Rapid Suceava a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Oţelul II Galaţi, la capătul unui meci în care formaţia antrenată de Bogdan Tudoreanu a jucat, de la egal la egal, cu ocupanta locului secund al clasamentului. Gazdele au deschis scorul prin Eusebiu Jalbă, în minutul 53, însă cu 11 minute înaintea finalului întâlniri, Neagu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.
Într-un alt joc, la Rădăuţi, Şcoala de Fotbal, care în acest retur joacă sub denumirea Rarăul, a fost cât pe ce să obţină primul punct. Rădăuţenii au rezistat 75 de minute fără să primească gol. Burghelea a punctat însă pentru Laminorul şi trupa lui Cristi Moroşan este acum mai aproape de zona retrogradării.

Rezultatele etapei a XXIV-a din Seria I a Ligii a III-a:

Poli II Iaşi – Cetatea Tg. Neamţ 7 – 3
Au marcat: Ştiubei (4), Diarrasouba (5, 75, 78), Tofan (15), Turiţă (63 – aut.), Despan (70) / Afloarei (24, 58), Patrichi (60)
Rarăul Câmpulung – Laminorul Roman 0 – 1
A marcat: Burghelea (75)
Willy Bacău – CS Panciuc 1 – 2
Au marcat: Lipovanu (8) / Duţu (43), Bălănescu (63)
Rapid CFR Suceava – Oţelul II Galaţi 1 – 1
Au marcat: Jalbă (53) / Neagu (79)
CSM Focşani – Ceahlăul II 1 – 1
Au marcat: Curteanu (80) / I. Mihai (24)

18 CS Ecologistul 24 3 4 17 11-47 13

Echipele FCM Bacău II, FC Bârlad şi CS Ecologistul s-au retras din campionat înainte de începerea returului şi vor pierde toate jocurile cu 0-3!