Programul turului ediţiei 2009-2010 (Fotbal, Liga 1)

Campioana României, Unirea Urziceni, va întâlni echipa CFR Cluj, iar formaţia Dinamo va juca împotriva Universităţii Craiova, în prima etapă a ediţiei 2009/2010 a Ligii I, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi care a avut loc, luni, la sediul LPF.

Etapa I (1 august)
Internaţional Curtea de Argeş – Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua
CFR Cluj – Unirea Urziceni
Rapid – Politehnica Iaşi
Unirea Alba Iulia – FC Braşov
FC Timişoara – Gloria Bistriţa
Astra Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu
FC Vaslui – FC Argeş
Universitatea Craiova – Dinamo

Etapa a II-a (8 august)
Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ
Steaua – CFR Cluj
Unirea Urziceni – Rapid
Politehnica Iaşi – FC Timişoara
FC Braşov – Astra Ploieşti
Gloria Bistriţa – Unirea Alba Iulia
Pandurii Târgu Jiu – FC Vaslui
FC Argeş – Universitatea Craiova
Dinamo – Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a III-a (15 august)
Internaţional Curtea de Argeş – FC Argeş
Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo
CFR Cluj – Oţelul Galaţi
Unirea Alba Iulia – Politehnica Iaşi
FC Timişoara – Rapid
Astra Ploieşti – Gloria Bistriţa
FC Vaslui – FC Braşov
Universitatea Craiova – Pandurii Târgu Jiu
Steaua – Unirea Urziceni

Etapa a IV-a (22 august)
Rapid – Unirea Alba Iulia
Oţelul Galaţi – Steaua
Unirea Urziceni – FC Timişoara
Politehnica Iaşi – Astra Ploieşti
FC Braşov – Universitatea Craiova
Gloria Bistriţa – FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu – Internaţional Curtea de Argeş
FC Argeş – Ceahlăul Piatra Neamţ
Dinamo – CFR Cluj

Etapa a V-a (29 august)
Internaţional Curtea de Argeş – FC Braşov
Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu
CFR Cluj – FC Argeş
Unirea Alba Iulia – FC Timişoara
Astra Ploieşti – Rapid
FC Vaslui – Politehnica Iaşi
Universitatea Craiova – Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi – Unirea Urziceni
Steaua – Dinamo

Etapa a VI-a (12 septembrie)
Rapid – FC Vaslui
FC Timişoara – Astra Ploieşti
Unirea Urziceni – Unirea Alba Iulia
Politehnica Iaşi – Universitatea Craiova
FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ
Gloria Bistriţa – Internaţional Curtea de Argeş
Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj
FC Argeş – Steaua
Dinamo – Oţelul Galaţi

Etapa a VII-a (19 septembrie)
Internaţional Curtea de Argeş – Politehnica Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa
CFR Cluj – FC Braşov
Astra Ploieşti – Unirea Alba Iulia
FC Vaslui – FC Timişoara
Universitatea Craiova – Rapid
Oţelul Galaţi – FC Argeş
Steaua – Pandurii Târgu Jiu
Dinamo – Unirea Urziceni

Etapa a VIII-a (26 septembrie)
Rapid – Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Alba Iulia – FC Vaslui
FC Timişoara – Universitatea Craiova
Unirea Urziceni – Astra Ploieşti
Politehnica Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Braşov – Steaua
Gloria Bistriţa – CFR Cluj
Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi
FC Argeş – Dinamo

Etapa a IX-a (3 octombrie)
Internaţional Curtea de Argeş – FC Timişoara
Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid
CFR Cluj – Politehnica Iaşi
FC Vaslui – Astra Ploieşti
Universitatea Craiova – Unirea Alba Iulia
Oţelul Galaţi – FC Braşov
Steaua – Gloria Bistriţa
FC Argeş – Unirea Urziceni
Dinamo – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a X-a (17 octombrie)
Rapid – CFR Cluj
Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş
FC Timişoara – Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti – Universitatea Craiova
Unirea Urziceni – FC Vaslui
Politehnica Iaşi – Steaua
FC Braşov – Dinamo
Gloria Bistriţa – Oţelul Galaţi
Pandurii Târgu Jiu – FC Argeş

Etapa a XI-a (24 octombrie)
Internaţional Curtea de Argeş – Astra Ploieşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Alba Iulia
CFR Cluj – FC Timişoara
Universitatea Craiova – FC Vaslui
Oţelul Galaţi – Politehnica Iaşi
Steaua – Rapid
Pandurii Târgu Jiu – Unirea Urziceni
FC Argeş – FC Braşov
Dinamo – Gloria Bistriţa

Etapa a XII-a (31 octombrie)
Rapid – Oţelul Galaţi
Unirea Alba Iulia – CFR Cluj
FC Timişoara – Steaua
Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Vaslui – Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Urziceni – Universitatea Craiova
Politehnica Iaşi – Dinamo
FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu
Gloria Bistriţa – FC Argeş

Etapa a XIII-a (7 noiembrie)
Internaţional Curtea de Argeş – Universitatea Craiova
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Vaslui
CFR Cluj – Astra Ploieşti
Oţelul Galaţi – FC Timişoara
Steaua – Unirea Alba Iulia
FC Braşov – Unirea Urziceni
Pandurii Târgu Jiu – Gloria Bistriţa
FC Argeş – Politehnica Iaşi
Dinamo – Rapid

Etapa a XIV-a (21 noiembrie)
Internaţional Curtea de Argeş – Unirea Urziceni
Rapid – FC Argeş
Unirea Alba Iulia – Oţelul Galaţi
FC Timişoara – Dinamo
Astra Ploieşti – Steaua
FC Vaslui – CFR Cluj
Universitatea Craiova – Ceahlăul Piatra Neamţ
Politehnica Iaşi – Pandurii Târgu Jiu
Gloria Bistriţa – FC Braşov

Etapa a XV-a (28 noiembrie)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Internaţional Curtea de Argeş
CFR Cluj – Universitatea Craiova
Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti
Steaua – FC Vaslui
Unirea Urziceni – Gloria Bistriţa
FC Braşov – Politehnica Iaşi
Pandurii Târgu Jiu – Rapid
FC Argeş – FC Timişoara
Dinamo – Unirea Alba Iulia

Etapa a XVI-a (5 decembrie)
Internaţional Curtea de Argeş – CFR Cluj
Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Urziceni
Rapid – FC Braşov
Unirea Alba Iulia – FC Argeş
FC Timişoara – Pandurii Târgu Jiu
Astra Ploieşti – Dinamo
FC Vaslui – Oţelul Galaţi
Universitatea Craiova – Steaua
Politehnica Iaşi – Gloria Bistriţa

Etapa a XVII-a (12 decembrie)
CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova
Steaua – Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Urziceni – Politehnica Iaşi
FC Braşov – FC Timişoara
Gloria Bistriţa – Rapid
Pandurii Târgu Jiu – Unirea Alba Iulia
FC Argeş – Astra Ploieşti
Dinamo – FC Vaslui