Sporting Bunesti, singura echipa cu punctaj maxim dupa sase etape (Fotbal, Liga a V-a)

Duminică, 27 septembrie, au avut loc meciurile din cadrul etapei a VI-a a Ligii a V-a. Iată rezultatele înregistrate în cele patru serii:

Seria I

Rezultatele etapei a VI-a:
Bradul Putna – Fagga Pârteşti 5 – 1
Progresul FrătăuţiI Vechi – Unirea Horodnic 2 – 4
Victoria V. Moldoviţei – Avântul Volovăţ 2 – 3
Stejarul Cajvana – Flacăra Vicovu de Jos 1 – 2
Standard Rădăuţi – Bucovina Frătăuţii Noi 2 – 3
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Carpaţi Gălăneşti 0 – 3

Clasament
1 Bucovina Frătăuţii Noi 6 5 1 0 21-11 16
2 Standard Rădăuţi 6 5 0 1 18-8 15
3 Bradul Putna 6 4 1 1 17 – 4 13
4 Avântul Volovăţ 6 4 0 2 19-10 12
5 Flacăra Vicovu de Jos 6 4 0 2 12-8 12
6 Unirea Horodnic 6 3 2 1 12-9 11
7 Stejarul Cajvana 6 2 0 4 12-13 6
8 Carpaţi Gălăneşti 5 2 0 3 6-9 6
9 Progresul Frătăuţi Vechi 6 2 0 4 10-20 6
10 Victoria Vatra Moldoviţei 5 1 0 4 7-14 3
11 Scoala de Fotbal Rădăuţi 6 1 0 5 3-15 3
12 Fagga Pârteşti 6 0 0 6 8-22 0

  • Jocul Carpaţi Gălăneşti – Victoria Vatra Dornei se dispută duminică 08.11.2009, ora 13:00

Seria a II-a

Rezultatele complete din etapa a VI-a:
Locomotiva Dorneşti – Eusadi Negostina 7 – 0
Bucovina Şerbăuţi – Viitorul Adâncata 2 – 4
Sporting Suceava – Avântul Grămeşti 2 – 3
Zimbrul Siret – Bucovina Calafindeşti 6 – 1
Recolta Fântânele – Viitorul Vereşti 2 – 0
Constructorul Dărmăneşti – Ştiinţa Mitoc 4 – 3

Clasament
1 Avântul Grămeşti 6 5 1 0 23-8 16
2 Zimbrul Siret 6 5 0 1 27-4 15
3 Viitorul Vereşti 6 5 0 1 14-5 15
4 Recolta Fântânele 6 4 0 2 19-16 12
5 Viitorul Adâncata 6 3 1 2 19-13 10
6 Ştiinţa Mitoc 6 3 0 3 18-10 9
7 Bucovina Şerbăuţi 6 2 2 2 11-11 8
8 Locomotiva Dorneşti 6 2 1 3 15-12 7
9 Bucovina Calafindeşti 5 1 1 3 9-14 4
10 Constructorul Dărmăneşti 6 1 1 4 12-28 4
11 CS Sporting Suceava 5 0 1 4 5-20 1
12 Eusadi Negostina 6 0 0 6 4-35 0

Seria a III-a

Rezultatele complete din etapa a VI-a:
Spicul Moara – Foresta Râşca 1 – 0
Voinţa Stroieşti – Avântul Baia 5 – 1
Rapid CFR II Suceava – Victoria Păltinoasa 3 – 2
Sporting Buneşti – Fulgerul Ciprian Porumbescu 1 – 0
Şomuzul Preuteşti – Progresul Ilişeşti 1 – 0
Moldova Drăguşeni – Inter Capu Câmpului 0 – 1

Clasament
1 Sporting Buneşti 6 6 0 0 17-6 18
2 Rapid CFR II Suceava 6 5 1 0 20-6 16
3 Victoria Păltinoasa 6 4 1 1 17-11 13
4 Voinţa Stroieşti 6 4 0 2 13-8 12
5 Avîntul Baia 6 3 1 2 18 – 13 10
6 Şomuzul Preuteşti 6 3 0 3 17-10 9
7 Inter Capu Câmpului 6 3 0 3 9-11 9
8 Fulgerul Ciprian Porumbescu 6 1 1 4 12-17 4
9 Foresta Râşca 6 1 1 4 7-12 4
10 Progresul Ilişeşti 6 1 1 4 3-12 4
11 Moldova Drăguşeni 6 1 0 5 12-23 3
12 Spicul Moara 6 1 0 5 12-27 3

Seria a IV-a

Rezultatele complete din etapa a VI-a:
Călimani Şaru Dornei – Larix Dornişoara 3 – 1
Arinul Dorna Arini – CSM Rarăul Câmpulung 5 – 1
Bistriţa Aurie Cârlibaba – Forestierul Frumosu 4 – 3
Călimănelul Panaci – CS II Gura Humorului 1 – 5
Suhardul Ciocăneşti – Bistriţa Broşteni 2 – 0
Vânătorul Dorna Candrenilor – Turbo Forest Poiana Stampei 2 – 1

Clasament
1 CS Gura Humorului II 6 5 0 1 24-3 15
2 Arinul Dorna Arini 6 5 0 1 22-10 15
3 Bistriţa Broşteni 6 4 1 1 22-11 13
4 Vînătorul Dorna Candreni 6 4 0 2 17-12 12
5 Suhardul Ciocăneşti 5 3 2 0 13 – 7 11
6 Călimani Saru Dornei 6 2 1 3 12-15 7
7 Turbo Forest Poiana Ştampei 6 1 3 2 10-12 6
8 Rarăul C-lung Moldovenesc 5 2 0 3 10-15 6
9 Forestierul Frumosu 5 1 1 3 10-13 4
10 Bistriţa Aurie Cîrlibaba 5 1 1 3 8-19 4
11 Larix Dornişoara 6 0 2 4 7-17 2
12 Călimănelul Panaci 6 0 0 6 5-26 0

  • Jocul Forestierul Frumosu – Rarăul C-lung Moldovenesc se dispută duminică 08.11.2009 ora 13:00
  • Jocul Suhardul Ciocăneşti – Bistriţa Aurie Cârlibaba se dispută duminică 08.11.2009 ora 13:00