Bucovina Fratautii Noi si Avantul Gramesti – singurele echipe neinvinse după sapte etape (Fotbal, Liga a V-a)

Cu punctaj maxim înaintea etapei a VII-a, Sporting Buneşti a suferit duminică prima înfrângere din actuala stagiune a Ligii a V-a. Liderul Seriei a III-a pierdut cu 1-3 partida de la Păltinoasa dar a rămas pe prrimul loc întrucât şi Rapid II Suceava a cedat în deplasare la Baia. În prima serie, lider se menţine Bucovina Frătăuţii Noi care a dispus cu 5-2 de Şcoala de fotbal Rădăuţi, care a surprins nu doar prin faptul că s-a prezentat la meci ci şi datorită celor două goluri marcate.

În Seria a II-a s-a disputat derbiul dintre liderul Avântul Grămeşti şi Zimbrul Siret, gazdele impunându-se cu 2-0, iar în partida de la Calafindeşti s-au înscris nu mai puţin de 12 goluri.

În ultima serie, Suhardul Ciocăneşti a suferit primul eşec din acest campionat, iar Călimănelul Panaci este singura echipă care nu a acumulat niciun punct dintre toate componentele Ligii a V-a.

Seria I

Rezultatele etapei a VII-a:

Carpaţi Gălăneşti – Bradul Putna 3 – 1
Bucovina Frătăuţii Noi – Şcoala de fotbal Rădăuţi 5 – 2
Flacăra Vicovu de Jos – Standard Rădăuţi 2 – 0
Avântul Volovăţ – Stejarul Cajvana 7 – 0
Unirea Horodnic – Victoria Vatra Moldoviţei 2 – 0
Fagga Pârteşti – Progresul Frătăuţii Vechi 3 – 0 (neprezentare)

Clasament

1 Bucovina Frătăuţii Noi 7 6 1 0 26 – 13 19
2 Avântul Volovaţ 7 5 0 2 26 – 10 15
3 Standard Rădăuţi 7 5 0 2 18 – 10 15
4 Flacăra Vicovu de Jos 7 5 0 2 14 – 8 15
5 Unirea Horodnic 7 4 2 1 14 – 9 14
6 Bradul Putna 7 4 1 2 18 – 7 13
7 Carpaţi Gălăneşti 6 3 0 3 9 – 10 9
8 Stejarul Cajvana 7 2 0 5 12 – 20 6
9 Progresul Frătăuţi Vechi 7 2 0 5 10 – 23 6
10 Victoria Vatra Moldoviţei 6 1 0 5 7 – 16 3
11 Fagga Pîrteşti 7 1 0 6 11 – 22 3
12 Scoala de Fotbal Rădăuţi 7 1 0 6 5 – 20 3

  • Jocul Carpaţi Gălăneşti – Victoria Vatra Dornei se dispută duminică 08.11.2009 ora 13:00

Seria a II-a

Rezultatele etapei a VII-a:

Ştiinţa Mitoc – Locomotiva Dorneşti 2 – 1
Viitorul Vereşti – Constructorul Dărmăneşti 7 – 1
Bucovina Calafindeşti – Recolta Fântânele 3 – 9
Avântul Grămeşti – Zimbrul Siret 2 – 0
Viitorul Adâncata – Sporting Suceava 2 – 1
Eusadi Negostina – Bucovina Şerbăuţi 3 – 3

Clasament

1 Avântul Grămeşti 7 6 1 0 25 – 8 19
3 Viitorul Vereşti 7 6 0 1 21 – 6 18
2 Zimbrul Siret 7 5 0 2 27 -6 15
4 Recolta Fântânele 7 5 0 2 28 – 19 15
5 Viitorul Adâncata 7 4 1 2 21 – 14 13
6 Ştiinţa Mitoc 7 4 0 3 20 – 11 12
7 Bucovina Şerbăuţi 7 2 3 2 14 – 14 9
8 Locomotiva Dorneşti 7 2 1 4 16 – 14 7
9 Bucovina Calafindeşti 6 1 1 4 12 – 23 4
10 Constructorul Dărmăneşti 7 1 1 5 13 – 35 4
11 CS Sporting Suceava 6 0 1 5 6 – 22 1
12 Eusadi Negostina 7 0 1 6 7 – 38 1
• Jocul Bucovina Calafindeşti – Sporting Suceava se dispută duminică 08.11.2009 ora 13:00

Seria a III-a

Rezultatele etapei a VII-a:

Inter Capu Câmpului – Spicul Moara 5 – 0
Progresul Ilişeşti – Moldova Drăguşeni 5 – 1
Fulgerul C. Porumbescu – Şomuzul Preuteşti 7 – 0
Victoria Păltinoasa – Sporting Buneşti 3 – 1
Avântul Baia – Rapid CFR II Suceava 3 – 1
Foresta Râşca – Voinţa Stroieşti 2 – 2

Clasament

1 Sporting Buneşti 7 6 0 1 18 – 9 18
2 Rapid CFR II Suceava 7 5 1 1 21 – 9 16
3 Victoria Păltinoasa 7 5 1 1 20 – 12 16
4 Avîntul Baia 7 4 1 2 21 – 14 16
5 Voinţa Stroieşti 7 4 1 2 15 – 10 13
6 Inter Capu Câmpului 7 4 0 3 14 – 11 12
7 Şomuzul Preuteşti 7 3 0 4 17 – 17 9
8 Fulgerul C. Porumbescu 7 2 1 4 19 – 17 7
9 Progresul Ilişeşti 7 2 1 4 8 – 13 7
10 Foresta Râşca 7 1 2 4 9 – 14 5
11 Moldova Drăguşeni 7 1 0 6 13 – 28 3
12 Spicul Moara 7 1 0 6 12 – 32 3

Seria a IV-a

Rezultatele etapei a VII-a:

Turbo Forest Poiana Stampei – Călimani Şaru Dornei 4 – 1
Bistriţa Broşteni – Vânătorul Dorna Candrenilor 0 – 2
CS II Gura Humorului – Suhardul Ciocăneşti 3 – 0
Forestierul Frumosu – Călimănelul Panaci 4 – 0
Rarăul Câmpulung – Bistriţa Aurie Cârlibaba 3 – 1
Larix Dornişoara – Arinul Dorna Arini 1 – 4

Clasament

1 CS II Gura Humorului 7 6 0 1 27 – 3 18
2 Arinul Dorna Arini 7 6 0 1 26 – 11 18
3 Vânătorul Dorna Candrenilor 7 5 0 2 19 – 12 15
4 Bistriţa Broşteni 7 4 1 2 22 – 13 13
5 Suhardul Ciocăneşti 6 3 2 1 13 – 10 11
6 Turbo Forest Poiana Ştampei 7 2 3 2 14 – 13 9
7 Rarăul C-lung Moldovenesc 6 3 0 3 13 – 16 9
8 Forestierul Frumosu 6 2 1 3 14 – 13 7
9 Călimani Saru Dornei 7 2 1 4 13 – 19 7
10 Bistriţa Aurie Cîrlibaba 6 1 1 4 9 – 22 4
11 Larix Dornişoara 7 0 2 5 8 – 21 2
12 Călimănelul Panaci 7 0 0 7 5 – 30 0
• Jocul Forestierul Frumosu – Rarăul C-lung Moldovenesc se dispută duminică 08.11.2009 ora 13:00
• Jocul Suhardul Ciocăneşti – Bistriţa Aurie Cârlibaba se dispută duminică 08.11.2009 ora 13:00