Revine – Civica, un meci spectacol in debutul etapei a V-a (Fotbal, Campionatul Municipal)

Runda a V-a a Campionatului Municipal de Fotbal a debutat cu un meci de real spectacol, faţă în faţă aflându-se echipele Revine şi Civica. Vicecampioana ediţiei precedente, formaţia Revine, a avut mult de furcă cu una dintre revelaţiile sezonului precedent, în faţa căreia s-a impus destul de greu, cu scorul de 6 4.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 1-1, după un joc frumos, dar influenţat serios de suprafaţa de joc extrem de alunecoasă. Trebuie de menţionat faptul că o bună bucată de timp s-a jucat doar cinci la cinci, cei de la Revine scoţând elegant din joc un jucător pentru a fi la egalitate cu cei de la Civica, cărora le-a venit mai târziu al şaselea component al formaţiei.

Cei de la Revine s-au dezlănţuit în repriza secundă, când au marcat de patru ori consecutiv. Pe final, însă, Civica a dat ceva emoţii mult mai experimentatei ei adversare marcând şi ea de trei ori, scorul final fiind 6-4 în favoarea celor de la Revine. Pentru învingători au marcat Niculae Grosu, de două ori, Vasile David, Mihai Guriţă, Marian Ungureanu şi Doru Gugeanu, pentru învinşi înscriind Ionuţ Hulubă de trei ori şi Cosmin Bejinariu.

Revine: Botezatu, Tăuteanu – Gugeanu, Grosu, David, Siminiceanu, O. Ciobanu, Romaşcanu, Ungureanu, Trandafir, Guriţă.

Civica: Ruptaş – Bejinariu, Vronsky, Liviu Mihai, Hulubă, Ionescu.

15. Marvas 4 0 0 4 6-42 0

În clasament sunt luate în considerare rezultatele din teren ale meciurilor Civica – Omniasig şi Primăria Suceava – Kamer, contestaţiile formulate în urma acestor două partide urmând a fi analizate de Comisia de Organizare.