Inca 4 restante si Liga a V-a intra in vacanta de iarna (Liga a V-a)

Duminică, 1 noiembrie, s-a disputat ultima etapă a turului din cele patru serii ale Ligii a V-a.

Pe 8 noiembrie, de la ora 13, vor avea loc cele patru meciuri restante, după următorul program:

Carpaţi Gălăneşti – Victoria Vatra Moldoviţei (Seria I)
Bucovina Calafindeşti – Sporting Suceava (Seria a II-a)
Suhardul Ciocăneşti – Bistriţa Aurie Cârlibaba (Seria a IV-a)
Forestierul Frumosu – Rarăul Câmpulung (Seria a IV-a).
Prima etapă a returului, va avea loc la data de 21 martie 2010.

Seria I

Rezultatele etapei a XI-a:

Flacăra Vicovu de Jos – Bradul Putna 4 – 1
Gazdele l-au folosit pe jucătorul Ioan Coroamă în stare de suspendare şi pierd jocul cu 0-3.
Avântul Volovăţ – Bucovina Frătăuţii Noi 0 – 0
Unirea Horodnic – Carpaţi Gălăneşti 2 – 2
Fagga Pârteşti – Şcoala de Fotbal Rădăuţi 6 – 3
Progresul Frătăuţii Vechi – Standard Rădăuţi 3 – 4
Victoria Vatra Moldoviţei – Stejarul Cajvana 2 – 0

Clasament

1 Bucovina Frătăuţii Noi 11 8 3 0 40-15 27p
2 Standard Rădăuţi 11 9 0 2 31-15 27p
3 Avântul Volovăţ 11 7 1 3 33-11 22p
4 Bradul Putna 11 7 1 3 34-14 22p
5 Flacăra Vicovu de Jos 11 6 1 4 23-19 19p
6 Unirea Horodnic 11 5 3 3 19-16 18p
7 Stejarul Cajvana 11 4 1 6 20-26 13p
8 Carpaţi Gălăneşti 10 3 1 6 15-21 10p
9 Victoria Vatra Moldoviţei 10 3 1 6 18-25 10p
10 Progresul Frătăuţii Vechi 11 2 1 8 15-33 7p
11 Fagga Pârteşti 11 2 1 8 23-40 7p
12 Şcoala de Fotbal Rădăuţi 11 2 0 9 11-35 6p

Seria a II-a

Rezultatele etapei a XI-a:

Bucovina Calafindeşti – Locomotiva Dorneşti 3 – 1
Avântul Grămeşti – Viitorul Vereşti 5 – 0
Viitorul Adâncata – Ştiinţa Mitoc 2 – 0
Eusadi Negostina – Constructorul Dărmăneşti 6 – 0
Bucovina Şerbăuţi – Recolta Fântânele 3 – 0
Sporting Suceava – Zimbrul Siret 1 – 3

Clasament

1 Avântul Grămeşti 11 8 2 1 35-11 26p
2 Zimbrul Siret 11 8 0 3 40-11 24p
3 Viitorul Vereşti 11 8 0 3 34-17 24p
4 Viitorul Adâncata 11 6 2 3 27-18 20p
5 Recolta Fântânele 11 6 1 4 32-26 19p
6 Ştiinţa Mitoc 11 6 0 5 28-19 18p
7 Bucovina Şerbăuţi 11 4 4 3 22-21 16p
8 Bucovina Calafindeşti 10 4 1 5 28-36 13p
9 Locomotiva Dorneşti 11 3 1 7 22-26 10p
10 Sporting Suceava 10 2 2 6 17-28 8p
11 Constructorul Dărmăneşti 11 1 2 8 17-53 5p
12 Eusadi Negostina 11 1 1 9 17-53 4p

Seria a III-a

Rezultatele etapei a XI-a:

Fulgerul Ciprian Porumbescu – Spicul Moara 4 – 1
Victoria Păltinoasa – Progresul Ilişeşti 2 – 0
Avântul Baia – Inter Capu Câmpului 2 – 3
Foresta Râşca – Moldova Drăguşeni 6 – 3
Voinţa Stroieşti – Şomuzul Preuteşti 3 – 0
Rapid II Suceava – Sporting Buneşti 4 – 1

Clasament

1 Sporting Buneşti 11 8 0 3 27-18 24p
2 Voinţa Stroieşti 11 7 2 2 25-13 23p
3 Rapid II Suceava 11 7 1 3 31-17 22p
4 Victoria Păltinoasa 11 7 1 3 25-17 22p
5 Inter Capu Câmpului 11 7 0 4 23-16 21p
6 Şomuzul Preuteşti 11 6 0 5 27-25 18p
7 Avântul Baia 11 4 1 6 30-28 13p
8 Fulgerul Ciprian Porumbescu 11 4 1 6 28-27 13p
9 Progresul Ilişeşti 11 4 1 6 15-22 13p
10 Moldova Drăguşeni 11 3 0 8 26-42 9p
11 Foresta Râşca 11 2 2 7 18-28 8p
12 Spicul Moara 11 2 1 8 19-40 7p

Seria a IV-a

Rezultatele etapei a XI-a:

CS II Gura Humorului – Călimani Şaru Dornei 8 – 0
Forestierul Frumosu – Bistriţa Broşteni 2 – 0
Rarăul Câmpulung – Turbo Forest Poiana Stampei 1 – 1
Larix Dornişoara – Vânătorul Dorna Candrenilor 0 – 5
Arinul Dorna Arini – Suhardul Ciocăneşti 2 – 1
Bistriţa Aurie Cârlibaba – Călimănelul Panaci 1 – 3

Clasament

1 Arinul Dorna Arini 11 10 1 0 38-13 30p
2 CS II Gura Humorului 11 8 1 2 39-9 25p
3 Vânătorul Dorna Candrenilor 11 8 0 3 32-15 24p
4 Suhardul Ciocăneşti 10 6 2 2 23-14 20p
5 Bistriţa Broşteni 11 5 2 4 27-18 17p
6 Turbo Forest Poiana Stampei 11 4 4 3 19-17 16p
7 Forestierul Frumosu 10 4 1 5 19-18 13p
8 Rarăul C-lung Moldovenesc 10 3 1 6 20-30 10p
9 Larix Dornişoara 11 2 2 7 18-33 8p
10 Călimani Şaru Dornei 11 2 1 8 14-34 7p
11 Bistriţa Aurie Cârlibaba 10 2 1 7 16-39 7p
12 Călimănelul Panaci 11 2 1 8 16-41 7p