Rezultatele etapei judetene a Campionatului National de Atletism

Asociaţia Judeţeană de Atletism, Direcţia pentru Sport a Judeţului Suceava şi Clubul Sportiv Municipal Suceava au organizat în data de 6 martie etapa judeţeană a Campionatului Naţional de atletism pentru copii I şi II şi copile I şi II.

La competiţie au participat sportivi legitimaţi la cluburi din întreg judeţul Suceava, iar la final rezultatele au fost următoarele, cei mai merituoşi sportivi calificându-se la etapa zonală ce va avea loc în acest week-end la Bacău:

Copii II – 50 metri

1 AILINCĂI SILVIU CSS Nicu Gane Fălticeni 7,65
2 HAŞCIOVSCHI ANDREI CSS Gura Humorului 7,78
3 CÎMPAN IONUŢ 8,15
4 FRENTESCU ALEX CSS Gura Humorului 8,18
5 LANGA GABRIEL LPS Suceava 8,47
6 CIMBRU FLORIN LPS Suceava 8,48
7 CANDREA CLAUDIU LPS Suceava 8,50
8 COJOCAR CEZAR LPS Suceava 8,54
9 UNGUREANU DENIS LPS Suceava 8,59
10 VOINEA RAIB Lps Suceava 8,60

Copile II – 50 metri

1 CUSTRON DORINA LPS Suceava 8,38
2 PILUG VERONICA CSM Dorna Vatra Dornei 8,40
3 BERTEA ALEXANDRA LPS Suceava 8,60
4 ANGELESCU GEORGIANA LPS Suceava 8,84
5 MĂRGINEAN ALEXANDRA LPS Suceava 9,12
6 FAUR ALINA LPS Suceava 9,19
7 ILISEI IOANA LPS Suceava 9,21
8 SENTALER ANCUŢA LPS Suceava 9,23
9 PASCARIU ANAMARIA LPS Suceava 9,40
10 DASCĂLU ŞTEFANA LPS Suceava 9,72

Copile I – 60 metri

1 CUCOŞEL ANDREEA LPS Suceava 8,68
2 NICULESCU LOREDANA LPS Suceava 9,20
3 PÎNZAR DIANA CSŞ Gura Humorului 9,34
4 MACSIM ALEXANDRA LPS Suceava 9,44
5 COTET ALEXANDRA CSŞ Nicu Gane Fălticeni 9,45
6 GAFENCU MĂDĂLINA LPS Suceava 9,50
7 ILCIUC LAVINIA LPS Suceava 9,63
8 UNGUREANU ANDREEA LPS Suceava 9,68
9 TRIFAN MIRUNA CSŞ Nicu Gane Fălticeni 9,75
10 TCACIUC LOREDANA LPS Suceava 9,87

Copii II – 60 metri

1 COCA LUIS LPS Suceava 9,19
2 STEFAN CRISTIAN LPS Suceava 9,62
3 SANDU IONEL LPS Suceava 10,06

Copii I – 60 metri

1 GĂITAN TUDOR LPS Suceava 8.01
2 CHELARU ANDREI CSS Gura Humorului 8,62
3 COCA ANDREI CSS Rădăuţi 8,91
4 IRINA ANDREI MARIUS CSS Gura Humorului 9,06
5 GIURCA MIHAI LPS Suceava 9,11
6 ADAM PAUL LPS Suceava 9,22
7 LUPAŞCU MARIUS LPS Suceava 9,25
8 ALDEA CLAUDIU CSS Gura Humorului 9,27
9 DAVIDEAN SEBASTIAN CSS Rădăuţi 9,34
10 COJOCARU CRISTI CSS Gura Humorului 9,44

Copile I – 200 metri

1 CUCOŞEL ANDREEA LPS Suceava 30,72
2 BUCĂTARIU ANDREEA CSS Nicu Gane Fălticeni 31,60
3 PÎNZARI DIANA CSS Gura Humorului 32,22
4 BOGDAN ALEXANDRA CSS Nicu Gane Fălticeni 32,62
5 POPOVICI GIORGIANA LPS Suceava 32,97
6 TRIFAN MIRUNA CSS Nicu Gane Fălticeni 33,50
7 LUCULESCU LOREDANA LPS Suceava 33,63
8 BRÎNDUŞA ROXANA CSM Dorna Vatra Dornei 33,72
9 ILCIUC LAVINIA LPS Suceava 34,35
10 STRATAN DIANA CSS Nicu Gane Fălticeni 34,75

Copii I – 200 metri

1 GAITAN TUDOR LPS Suceava 29,53
2 CHELARU ANDREI CSS Gura Humorului 30,94
3 IFTIMESCU SEBASTIAN CSS Nicu Gane Fălticeni 31,28
4 BOBU TEDY LPS Suceava 1998
5 COJOCARU CRISTI CSS Gura Humorului 32,59
6 BENTA AUGUSTIN CSS Nicu Gane Fălticeni 32,94
7 STRIJAR FLORIN LPS Suceava 34,25
8 GIURCA MIHAI LPS Suceava 34,34
9 VÎJÎILĂ ILIUŢĂ CSŞ Gura Humorului 37,09
10 COSMIN BALAN CSŞ Gura Humorului 40,00

Copile II – 600 metri

1 BERTEA ALEXANDRA LPS Suceava 2,15
2 PILUC VERONICA CSM Dorna Vatra Doreni 2,25
3 DASCĂLU ŞTEFANA LPS Suceava 2,33
4 PASCARIU ANA MARIA LPS Suceava 2,33
5 CUSTRON DORINA LPS Suceava 2,34
6 LELCU GEORGIANA LPS Suceava 3,00

Copii II – 600 metri

1 AILINCĂI SILVIU CSŞ Nicu Gane Fălticeni 2,07,06
2 FRENŢESCU ALEXANDRU CSŞ Gura Humorului 2,07,84
3 HAŞCIOVSCHI ANDREI CSŞ Gura Humorului 2,10,25
4 GAFENCU COSMIN LPS Suceava 2,18,31
5 GÎZA DANIEL LPS Suceava 2,20,71
6 ROŞCANIUC CARLOS CSS Gura Humorului 2,20,00
7 CÎMPAN IONUŢ LPS Suceava 2,22,43
8 LANGA GABRIEL LPS Suceava 2,26,00
9 TROFIN GABRIEL LPS Suceava 2,27,00
10 ASOLTANEI ADI LPS Suceava 2,28,00

Copile I – 600 metri

1 BOGDAN ALEXANDRA CSS Nicu Gane Fălticeni 1,49
2 MACSIM ALEXANDRA CSS Nicu Gane Fălticeni 2,06
3 COTEŢ ALEXANDRA CSS Nicu Gane Fălticeni 2,08
4 TCACIUC LOREDANA LPS Suceava 2,10
5 UNGUREANU ANDREEA LPS Suceava 2,16
6 LUCULESCU LOREDANA LPS Suceava 2,28

Copii I – 600 metri

1 IFTIMESCU SEBASTIAN CSS Nicu Gane Fălticeni 1,46
2 LĂSTUN ALEXANDRU CSM Dorna Vatra Dornei 1,54
3 COJOCARU CRISTI CSŞ Gura Humorului 1,56
4 BOBU TEDY LPS Suceava 1,56
5 PAVAL MARIAN LPS Suceava 2,07
6 BIRNICU IONEL LPS Suceava 2,28

Copile I – 800 metri

1 POPOVICI GEORGIANA LPS Suceava 2,33
2 BUCĂTARIU ANDREEA CSS Nicu Gane Fălticeni 2,41
3 BRÎNDUŞA ROXANA CSM Dorna Vatra Dornei 2,49

Copii I – 800 metri

1 TÎMPĂU LAURENŢIU CSM Raraul C-lung. Mold 2,22
2 BENŢA AUGUSTIN CSS Nicu Gane Fălticeni 2,24
3 BODNARIUC ALEXANDRU LPS Suceava 2,25
4 LOSTUN ALEXANDRU CSM Dorna Vatra Dornei 2,42
5 VÎJÎILĂ ILIUŢĂ CSS Gura Humorului 2,55
6 VRANĂU COSTEL CSM Rarăul C-lung Mold 2,58
7 STEFANUCA ALEXANDRU LPS Suceava 3,03
8 ALDEA CLAUDIU CSS Gura Humorului 3,04
9 LUPAŞCU MARIUS LPS Suceava 3,08
10 MOŢCU TUDOR LPS Suceava 3,18

Copii I – Lungime

1 DAVIDEAN SEBASTIAN CSŞ Rădăuţi 3,92
2 COCA LUIS LPS Suceava 3,87
3 ŞTEFĂNUCĂ ALEXANDRU LPS Suceava 3,71
4 COCA ANDREI LPS Suceava 3,56
5 ŞTEFAN CRISTIAN LPS Suceava 3,40
6 PIRVAN CIPRIAN LPS Suceava 3,34
7 CIMBRU FLORNIN LPS Suceava 3,28
8 SAMOILĂ CIPRIAN LPS Suceava 3,22
9 SCRIJOSCHI ALEXANDRU LPS Suceava 3,20

Copile II – Lungime

1 CUSTRON DORINA LPS Suceava 3,02
2 ANGELESCU GEORGIANA LPS Suceava 3,01
3 FAUR MINA LPS Suceava 2,90
4 MĂRGINEAN ALEXANDRA LPS Suceava 2,77
5 PANDELEA OTILIA LPS Suceava 2,90
6 GAVRIL LORENA LPS Suceava 2,73
7 ILISEI IOANA LPS Suceava 2,66
8 SENTALER ANCUŢA LPS Suceava 2,50
9 MUSTEAŢĂ GABRIELA LPS Suceava 2,10

Copile I –Lungime

1 LUCULESCU LOREDANA LPS Suceava 3,72
2 IACOB IULIANA LPS Suceava 3,52
3 ROMAN LAURA LPS Suceava 3,32
4 IACOBAN ANAMARIA LPS Suceava 3,14
5 NĂSĂUDEAN TABITA LPS Suceava 3,06
6 SANDU GABRIELA LPS Suceava 2,67

Copii II – Lungime

1 UNGUREANU DENIS LPS Suceava 3,41
2 ASULTANEI ADI LPS Suceava 3,13
3 COJOCAR CEZAR LPS Suceava 3,10
4 ROSCANIUC CARLOS CSS Gura Humorului 3,03
5 LANGA GABRIEL LPS Suceava 3,00
6 PETRARU FLORIN LPS Suceava 2,90
7 GAVRIL CEZAR CSS Gura Humorului 2,60
8 SENTALER IONUŢ LPS Suceava 2,20

Copii I – Lungime

1 CHELARU ANDREI CSS Gura Humorului 4,06
2 IRIMIA ANDREI MARIUS CSS Gura Humorului 4,00
3 ADAM PAUL LPS Suceava 3,82
4 FLUTUR BOGDAN LPS Suceava 3,66
5 COSMIN BĂLAN CSS Gura Humorului 3,56
6 TOADER LIVIU LPS Suceava 3,54
7 PAVĂL MARIAN LPS Suceava 3,51
8 NOVAC CĂTĂLIN LPS Suceava 3,36
9 ALBEA CLAUDIU CSS Gura Humorului 3,34
10 HRIŢCU CRISTI LPS Suceava 3,23

Copii I – Greutate

1 OLARIU ŞTEFAN CSM Dorna Vatra Dornei 7,02

Triatlon fete

1 GAFENCU MĂDĂLINA LPS Suceava 12100p
2 UNGUREANU ANDREEA LPS Suceava 11601p