Rezultatele etapei judetene a Campionatului naţional de cros-copii si juniori (Atletism)

Săptămâna trecută, la Gura Humorului a avut loc etapa judeţeană a Campionatului Naţional de cros-copii şi juniori, competiţie care a reunit sportivi de la cluburi din Suceava, Fălticeni, Gura Humorului şi Câmpulung Moldovenesc. Etapa judeţeană de cros a fost organizată de Direcţia pentru Sport a Judeţului Suceava şi Asociaţia Judeţeană de Atletism Suceava. Cei mai buni sportivi s-au calificat la etapa zonală a Campionatului naţional.

Iată rezultatele pe probe şi categorii de vârstă înregistrate de participanţi:

Cros – copile II
1 PILUG VIORICA CSM Dorna Vatra Dornei
2 CANDREA DANIELA CSM Dorna Vatra Dornei
3 ANGELESCU DIANA CSM Suceava
4 LEVAI ELIZA CSM Dorna Vatra Dornei

Cros –copii II
1 PILUG ALEXANDRU CSM Dorna Vatra Dornei
2 MELINTE MUGUREL CSM Dorna Vatra Dornei
3 FRENTESCU ALEXANDRU CSŞ Gura Humorului
4 HAŞCIOVSCHI ANDREI CSŞ Gura Humorului
5 ROŞCANIUC CARLOS CSŞ Gura Humorului
6 MIHĂIESCU CLAUDIU CSM Dorna Vatra Dornei
7 FILIP ANDREI CSM Dorna Vatra Dornei
8 JIANU ALEXANDRU CSM Dorna Vatra Dornei
9 GAFENCU COSMIN LPS Suceava
10 VICOVANU IONUŢ CSŞ Gura Humorului

Cros – copile I
1 BUCĂTARIU ANDREEA CSS Fălticeni
2 POPOVICI GEORGIANA LPS Suceava
3 BOGDAN ALEXANDRA CSS Fălticeni
4 MAXIM ALEXANDRA CSS Fălticeni
5 STRATAN DIANA CSS Fălticeni
6 BRÎNDUŞA ROXANA CSM Dorna Vatra Dornei
7 TCACIUC LOREDANA LPS Suceava
8 TRIFAN MIRUNA CSŞ Fălticeni
9 COTEŢ ALEXANDRA CSŞ Fălticeni
10 PILUG MIRELA CSM Dorna Vatra Dornei

Cros – copii I
1 BENŢA AUGUSTIN CSS Fălticeni
2 IFTIMESCU SEBASTIAN CSS Fălticeni
3 COSTUN ALEXANDRU CSM Dorna Vatra Dornei
4 COJOCARU CRISTI CSS Gura Humorului
5 CHELARU ANDREI CSŞ Gura Humorului
6 ALDEA CLAUDIU CSŞ Gura Humorului
7 PLAVAN MIHAI CSM Dorna Vatra Dornei
8 TROTINGHER SEBASTIAN CSŞ Gura Humorului
9 NASAUDEAN VALENTIN CSŞ Gura Humorului
10 BÎRGĂUANU EMANUEL CSŞ Gura Humorului

Cros – junioare III
1 PASCAR IOANA LPS Suceava
2 STRUTINSCHI OTILIA CSŞ Gura Humorului
3 PUŞCAŞU CORNELIA CSM Dorna Vatra Dornei
4 COZACIUC ANDREEA CSM Dorna Vatra Dornei
5 BRÎNDUŞĂ LETIŢIA CSM Dorna Vatra Dornei
6 BUTACU ADRIANA CSM Dorna Vatra Dornei
7 AGAFIŢEI MIHAELA LPS Suceava
8 SIMA OLIMPIA LPS Suceava
9 NICOLAEVICI ALEXANDRA CSM Dorna Vatra Dornei
10 GOJOAIE TEODORA CSM Dorna Vatra Dornei

Cros –juniori III
1 LEANCA ANDREI CSM Dorna Vatra Dornei
2 ENACHE CIPRIAN LPS Suceava
3 FERARIU FLORIN LPS Suceava
4 GAFIŢA ANDREI CSM Suceava
5 MARMELIUC SILVIU LPS Suceava
6 MACOVEI DANIEL LPS Suceava
7 URSACHE SEBASTIAN CSS Gura Humorului

Cros –junioare II
1 AGAPI IOANA CSS Gura Humorului
2 GHERASIM ALEXANDRA CSS Fălticeni
3 VRAJITORIU IOANA LPS Suceava
4 LELECU DANA LPS Suceava
5 MAIERIK ANTONETA CSS Gura Humorului
6 SIMA ELISABETA LPS Suceava
7 MIHAI ALEXANDRA CSS Fălticeni
8 CHEARU IULIANA LPS Suceava

Cros – juniori II
1 HAŞCIOVSCHI MARIUS CSS Gura Humorului
2 CREŢU CĂTĂLIN LPS Suceava
3 SUDUC ALEXANDRU CSS Fălticeni
4 CUCIORVĂ ADRIAN CSS Fălticeni
5 DIACONU FLORIN CSS Fălticeni
6 NISTOR ALEXANDRU CSM Suceava