Fratautii Noi, Stroiestiul si Dorna Arini sunt tot mai aproape de promovare (Fotbal, Liga a V-a)

Duminică, 16 mai, în Liga a V-a au avut loc meciurile din cadrul etape a XIX-a în care s-au înrtegistrat următoarele rezultate:

Seria I

Rezultatele etapei a XIX-a:
Progresul Frătăuţii Vechi – Bradul Putna 2-0
Fagga Pârteştii de Jos – Victoria Vatra Moldoviţei 4-4
Unirea Horodnic – Stejarul Cajvana 2-1
Avântul Volovăţ – Standard Rădăuţi 5-3
Flacăra Vicovu de Jos – Şcoala de Fotbal Rădăuţi 9-1
Bucovina Frătăuţii Noi – Carpaţi Gălăneşti 5-2

Clasament

1. Bucovina Frătăuţii Noi 19 15 4 0 65 – 26 49
2. Avântul Volovăţ 19 13 2 4 58 – 24 41
3. Standard Rădăuţi 19 13 1 5 54 – 32 40
4. Bradul Putna 19 10 3 6 49 – 28 33
5. Unirea Horodnic 19 9 6 4 41 – 31 33
6. Progresul Frătăuţii Vechi 19 8 3 8 38 – 39 27
7. Flacăra Vicovu de Jos 19 8 2 9 45 – 47 26
8. Victoria Vatra Moldoviţei 19 6 3 10 39 – 53 21
9. Carpaţi Gălăneşti 19 6 1 12 34 – 44 19
10. Stejarul Cajvana 19 5 2 12 37 – 46 17
11. Fagga Pârteştii de Jos 19 4 3 12 38 – 66 15
12. Şcoala de Fotbal Rădăuţi 19 2 0 17 13 – 78 6

Seria a II-a

Rezultatele etapei a XIX-a:
Bucovina Şerbăuţi – Locomotiva Dorneşti 2-1
Eusadi Negostina – Sporting Suceava 0-3
Viitorul Adâncata – Zimbrul Siret 2-5
Avântul Grămeşti – Recolta Fântânele 11-1
Bucovina Calafindeşti – Progresul Salcea 1-1
Viitorul Vereşti – Ştiinţa Mitoc 1-0

Clasament

1. Zimbrul Siret 19 14 1 4 62 – 21 43
2. Avântul Grămeşti 19 13 3 3 69 – 21 42
3. Viitorul Vereşti 19 13 1 5 54 – 28 40
4. Viitorul Adâncata 19 11 3 5 46 – 29 36
5. Bucovina Şerbăuţi 19 8 7 4 40 – 34 31
6. Ştiinţa Mitoc 19 9 2 8 45 – 29 29
7. Sporting Suceava 19 9 2 8 46 – 38 29
8. Locomotiva Dorneşti 19 8 1 10 46 – 36 25
9. Recolta Fântânele 19 7 1 11 43 – 63 22
10. Bucovina Calafindeşti 19 5 2 12 38 – 62 17
11. Progresul Salcea 19 2 4 13 24 – 80 10
12. Eusadi Negostina 19 1 1 17 17 – 77 4

Seria a III-a

Rezultatele etapei a XIX-a:
Voinţa Stroieşti – Spicul Moara 4-0
Foresta Râşca – Rapid II Suceava 5-4
Avântul Baia – Sporting Buneşti 4-6
Victoria Păltinoasa – Şomuzul Preuteşti 4-1
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Moldova Drăguşeni 4-3
Progresul Ilişeşti – Inter Capu Câmpului 1-5

Clasament

1. Voinţa Stroieşti 19 14 3 2 52 – 20 45
2. Sporting Buneşti 19 13 2 4 49 – 31 41
3. Victoria Păltinoasa 19 11 2 6 43 – 35 35
4. Inter Capu Câmpului 19 10 3 6 50 – 38 33
5. Rapid II Suceava 19 9 2 8 56 – 46 29
6. Şomuzul Preuteşti 19 9 2 8 44 – 41 29
7. Fulgerul Ciprian Porumbescu 19 8 2 9 46 – 50 26
8. Progresul Ilişeşti 19 6 4 9 38 – 53 22
9. Moldova Drăguşeni 19 6 2 11 57 – 62 20
10. Avântul Baia 19 6 2 11 52 – 57 20
11. Foresta Râşca 19 5 4 10 44 – 51 19
12. Spicul Moara 19 2 2 15 31 – 69 8

Seria a IV-a

Rezultatele etapei a XIX-a:
Arinul Dorna Arini – Călimani Şaru Dornei 5-1
Larix Dornişoara – Bistriţa Aurie Cârlibaba 2-2
Rarăul C-lung Moldovenesc – Călimănelul Panaci 1-0
Forestierul Frumosu – Suhardul Ciocăneşti 4-2
CS Gura Humorului – Vănătorul Dorna Candrenilor 5-2
Bistriţa Broşteni – Turbo Forest Poiana Stampei 4-1

Clasament

1. Arinul Dorna Arini 19 16 1 2 69 – 22 49
2. CS Gura Humorului 19 15 1 3 85 – 18 46
3. Suhardul Ciocăneşti 19 12 3 4 44 – 33 39
4. Vânătorul Dorna Candreni 19 11 1 7 52 – 32 34
5. Turbo Forest Poiana Stampei 19 9 5 5 46 – 36 32
6. Forestierul Frumosu 19 10 1 8 43 – 46 31
7. Bistriţa Broşteni 19 9 2 8 46 – 32 29
8. Rarăul C-lung Moldovenesc 19 8 1 10 44 – 51 25
9. Călimănelul Panaci 19 5 1 13 28 – 56 16
10. Călimani Şaru Dornei 19 4 1 14 27 – 59 13
11. Larix Dornişoara 19 2 3 14 30 – 75 9
12. Bistriţa Aurie Cârlibaba 19 2 2 15 27 – 84 8