Debut cu stangul pentru echipa LPS Suceava (Handbal feminin – juniori I)

În primul ei meci al sezonului în seria A, LPS Suceava – LPS Iaşi 21-25

În prima etapă a sezonului competiţional 2010 – 2011 al seriei A al campionatului naţional de handbal feminin pentru juniori I echipa LPS Suceava a întâlnit formaţia LPS Iaşi. Sportivele sucevene nu au jucat rău, însă parcă nu au avut încredere în forţele proprii, la pauză ieşencele conducând cu 12-8.

Nici în partea secundă a meciului lucrurile nu s-au schimbat, oaspetele păstrându-şi o marjă de goluri suficientă pentru a câştiga. La finalul celor 60 de minute de joc, LPS Suceava – LPS Iaşi 21-25.

LPS Suceava: Iustina Ungureanu – Lavinia Tătăruşanu (9), Roxana Ene (6), Cătălina Ivaniuc (4), Ioana Iroftei (2), Elena Ghivnici, Diana Filipiuc, Lorena Petraru, Ioana Iroftei, Adriana Vaschiu, Izabela Traşcu, Simona Otto, Diana Ivanov, Mădălina Cojocar.