LPS Suceava, la prima victorie a sezonului competitional (Handbal masculin – juniori I)

Echipa de handbal masculin juniori I a LPS Suceava au reuşit să-şi treaca în cont primele puncte din actuala ediţie de campionat. Echipa pregatită de profesorul Petru Brânduşe s-a impus pe teren propriu, în faţa grupării CSŞ Bacău cu scorul de 33-25.

Sucevenii au început foarte bine meciul şi după primul sfert de oră aveau un avantaj de cinci goluri, scor 10-5. Partida a decurs în aceeaşi notă până la pauză, când LPS Suceava conducea cu 19-12. Ocupanta locului III în clasamentul seriei A, CSŞ Bacău, nu a pus probleme mari nici în repriza secundă, iar in final tinerii handbalişti pregătiţi de profesorul Petru Brânduşe au câştigat cu 33-25.

În urma acestui rezultat, LPS Suceava a predat lanterna roşie a seriei A a Campionatului Naţional de handbal masculine echipei similare din Iaşi.

1. Ştiinţa Bacău 5 5 0 0 206-136 10
2. LPS Vaslui 4 3 0 1 149-127 6
3. CSŞ Bacău 4 2 0 2 126-119 4
4. Şcoala Nr. 3 Adjud 4 2 0 2 116-126 4
5. LPS Botoşani 4 1 1 2 100-113 3
6. LPS Suceava 5 1 0 4 134-156 2
7. LPS Iaşi 4 0 1 3 105-159 1