Infrangere pentru CS Universitatea II Suceava pe terenul celor de la Poli Iasi (Handbal masculin – Divizia A)

Într-un meci contând pentru etapa a XIV-a a seriei A, Poli Iaşi – CSU II Suceava 30-25 (13-15)

În runda a XIV-a a seriei A a Diviziei A de handbal masculin CS Universitatea II Suceava a evoluat pe terenul echipei Poli Iaşi. Sucevenii au fost la cârma partidei timp de 50 de minute pentru ca pe final să greşească şi să piardă. Scorul final a fost 30-25, diferenţa destul de mare fiind realizată de gazde şi pe fondul unui arbitraj părtinitor.

CS Universitatea II Suceava nu a avut niciun jucător de la echipa de Ligă Naţională, ba mai mult chiar, Roşu şi Bahan care jucau de obicei la formaţia secundă a Universităţii au lipsit şi ei.

„Am jucat bine şi în prima repriză, de fapt am evoluat bine până cu 10 minute înainte de final. Este adevărat că am comis şi noi câteva erori, dar arbitrajul a fost de-a dreptul enenrvant. Nu trebuie să facem un capăt de ţară din această înfrângere pentru că băieţii au arătat o formă destul de bună”, a declarat antrenorul Răzvan Bernicu

În urma acestui rezultat CSU II Suceava rămâne cu 16 puncte, iar Poli Iaşi a acumulat 13 puncte.