Micii luptatori suceveni au demonstrat ca au talent in cadrul Cupei CSM Suceava (Lupte greco-romane)

La finele săptănânii trecute, complexul “Areni” a găzduit în organizarea Direcţiei pentru Sport şi Tineret Suceava şi a Clubului Sportiv Municipal Suceava ediţia 2011 a Cupei CSM Suceava la lupte greco-romane. La competiţie au participat peste 130 de sportivi de la CSŞ Steaua Bucureşti, Ceahlăul Piatra Neamţ, CSM Bacău, CSŞ Rădăuţi (de la secţiile Rădăuţi, Siret şi Dorneşti), LPS Suceava, CSŞ Botoşani.

Concursul care s-a adresat în special copiilor s-a desfăşurat pe trei categorii de vârstă şi 15 categorii de greutate.

Rezultatele înregistrate la finele Cupei CSM Suceava la lupte greco-romane:

COPII 2 Categoria 30 Kg

I- Sergiu Ilieş– Bacău
II – Sebastian Nechita – Rădăuţi
III – Emanuel Stoica – Botoşani
III – Alfred Stoica– Botoşani

COPII 1 Categoria 35 Kg

I – Randu Trandafir – Steaua
II – Alexandru Solomon – Bacău
III – Ionuţ Damian – Siret
III – Alexandru Trandafir – Steaua

COPII 1 Categoria 38 Kg

I – Irinel Botez – Bacău
II – Claudiu Pall – Bacău
III – Sebastian Strejac – Suceava
III – Marius Ciobanu – Botoşani

COPII 1 Categoria 42 Kg

I – Teodor Horătău – Suceava
II – Marian Păduraru – Bacău
III – Eduard Hucai – Botoşani
III – Marius Ivanciuc – Rădăuţi

COPII 1 Categoria 47 Kg

I – Daniel Blănari – Suceava
II – Marian Mihai – Piatra Neamţ
III – Mihai Corbu – Suceava
III – Mihai Neder – Steaua

COPII 1 Categoria 53 Kg

I – Alexandru Luca – Botoşani
II – Vlad Kati – Bacău
III – Vlad Toma – Steaua
III – Costică Cobzariu – Suceava

COPII 1 Categoria 59 Kg

I – Ovidiu Dumitru – Steaua
II – Ioan Cobzariu – Suceava
III – Marian Gîlcă – Botoşani
III – Constantin Brabăn – Siret

COPII 1 Categoria 66 Kg

I – Mircea Ionescu – Piatra Neamţ
II – Alexandru Baciu – Siret
III – Robert Bucur – Dorneşti
III – Ionuţ Rusu – Suceava

COPII 1 Categoria 73 Kg

I – Alexandru Ciopleci – Bacău
II – Ionuţ Buhăianu – Siret
III – Cristian Ostrovanu – Suceava
III – Ion Avasilcăi – Botoşani

COPII 1 Categoria 85 Kg

I – Răzvan Bitere – Bacău
II – Giani Ioniţă – Steaua
III – George Cost – Siret
III – Vlăduţ Dincă – Steaua

CADEŢI Categoria 46 Kg

I – Marian Mihai – Piatra Neamţ
II – Mihai Şulea – Suceava

CADEŢI Categoria 50 Kg

I – Mihai Mihuţ – Piatra Neamţ
II – Vasile Dudău – Piatra Neamţ
III – Adrian Ispir – Botoşani
III – Ionuţ Acostăchioaie – Suceava

CADEŢI Categoria 63 Kg

I – Andrei Apetrei – Suceava
II – Alin Radu – Steaua
III – Florin Păduraru – Bacău
III – Radu Bighei – Siret

CADEŢI Categoria 69 Kg

I – Bogdan Amărculesei – Suceava
II – Alexandru Ursachi – Steaua

CADEŢI Categoria 85 Kg

I – Constantin Voiniciuc – Botoşani
II – Constantin Huţuleac – Suceava
III – Alexandru Chirilă – Botoşani
III – Costinel Traian – Botoşani

Primii clasaţi din cadrul fiecărei categorii au primit din partea organizatorilor premii constând în medalii, diplome şi tricouri.

Multiplul campion olimpic, mondial şi European Ştefan Rusu a fost felicitat cu ocazia împlinirii vârstei de 55 de ani primind din partea organizatorilor o cupă.