CS Universitatea II Suceava, la primul insucces dupa patru victorii consecutive (Handbal masculin – Divizia A)

Într-un meci din etapa a XX-a a seriei A, Universitatea Galaţi – CSU II Suceava 33-29 (15-11)

CS Universitatea II Suceava a pierdut duelul din deplasare cu Universitatea Galaţi din etapa a XX-a a seriei A a Diviziei A de handbal masculin. Diferenţa de patru goluri de la pauză, 15-11 în favoarea gazdelor, s-a păstrat până în final scorul înregistrat după 60 de minute de joc fiind 33-29.

Fără jucători de la echipa de Ligă Naţională, CSU II Suceava nu a reuşit să se impună în faţa gălăţenilor. Ratările din momentele cheie au contat foarte mult şi diferenţa de scor de pe tabela de marcaj s-a păstrat.

Această înfrângere a schimbat liderul în seria A a Diviziei A de handbal feminin, CS Universitatea II Suceava pierzând primul loc în favoarea echipei HC Vaslui care s-a impus pe terenul celor de la Poli Iaşi cu 30-26.