Fotbal- Liga a III-a : Falticenenii au pierdut amicalul cu Pambac

În primul amical din aceasta iarna, disputat marti, în cantonamentul de la Vatra Dornei, Juventus Falticeni a pierdut, scor 1-2, in fata ocupantei locului secund în prima serie din Liga a III-a, Pambac Bacau. Desfasurata pe un teren acoperit de zapada, întâlnirea a debutat cu formatia bacauana la pupitru, elevii lui Costel Câmpeanu intrând la vestiare cu un avantaj de doua goluri pe tabela. Desi au revenit în joc în minutul 58, reusind sa reduca din diferenta prin Tomescu, falticenenii nu au izbutit sa evite înfrângerea.

În ciuda rezultatului nefavorabil, antrenorul Ovidiu Murariu s-a satisfacut de prestatia jucatorilor sai: „Am fost un meci de angajament în care am încercat sa vedem la lucru întreg lotul de jucatori. S-a vazut o oarecare retinere în joc, mai ales la cei nou-veniti, un lucru firesc, având în vedere ca au facut pasul spre o liga superioara. Sper ca pe parcursul amicalelor viitoare, si mai ales în campionat, sa scape de acest trac”, a declarat tehnicianul celor de la Juventus.

Formatia din Falticeni a folosit pe parcursul partidei doua garnituri diferite:

Prima repriza: Mihai- Craiu, Berezoschi, F. Ailenei- Cozma, Luchian, Suleru, Zaremba, O. Bosancu- Prisaca, Colban.

Repriza secunda: Iederan- Constantin, Ciocîrlan, Munteanu- Bolohan, Pantea, Cara, Huluba, Tomescu- Vrabie, Turineac.