Liga a V-a ajunge la etapa cu numărul XIV

Etapa a XIV-a a Ligii a V-a programează câteva dueluri extrem de interesante, în seria I FC Marginea evoluând pe terenul celor de la Flacăra Vicovu de Jos, în seria a II-a Victoria Păltinoasa primind vizita celor de la Voința Stroiești, în timp ce Știința Mitoc va juca împotriva celor de la Moldova Drăgușeni.
Runda a XIV-a a Ligii a V-a programează partidele:

Seria I

Flacăra Vicovu de Jos – FC Marginea
Arbitri: Dumitru Ursachi – Ilie Ihnatiuc și Daniel Cojocaru
Observator: Anton Buruiană
Avântul Grămești – Stejarul Cajvana
Arbitri: Adrian Grecu – Liviu Beclea și Constantin Neamțu
Observator: Constantin Cîmpan
Carpați Gălănești – Bucovina Calafindești
Arbitri: Gheorghe Iriciuc – Emil Rădășanu și Dumitru Zamfirescu
Observator: Petru Murărița
Bucovina Frătăuții Noi – Polul Nord Falcău
Arbitri: Adrian Rădășanu – Iulian Mîndrescu și Ilie Grămadă
Observator: Ion Armeanca
Bucovina Șerbăuți – Progresul Frătăuții Vechi
Arbitri: Teodor Moroșan – Vlad Blanaru și Gheorghe Dumitru
Observator: Niță Pintea
Locomotiva Dornești – Constructorul Dărmănești (se joacă la Dornești)
Arbitri: Florin Onesim – Ion Pîntea și George Plantoș
Observator: Viorel Ciofu
Unirea Horodnic – Eusadi Negostina
Arbitri: Ionuț Marciuc – Laurențiu Melniciuc și Lucian Sofian
Observator: Ion Ilie
Avântul Volovăț – Școala de Fotbal Rădăuți
Arbitri: Vasile Ihnatiuc – Gabriela Mendela și Adrian Grămadă
Observator: Radu Mihalescu
Fagga Pârteștii de Jos stă în această etapă.

Seria a II-a

Rapid CFR III Suceava – Progresul Salcea
Arbitri: Ioan Mateiciuc – Andrei Șuleap și Lucian Nataraș
Observator: Dumitru Blanaru
Foresta Râșca – Foresta Mălini
Arbitri: Cătălin Ariciuc – Andrei Ițco și Andrei Ilisăi
Observator: Benone Mihăilă
Avântul Baia – Progresul Ilișești
Arbitri: Alexandru Ursul – Dragoș Lungu și Andrei Vacaru
Observator: Cristian Agafița
Spicul Moara – Recolta Fântânele
Arbitri: Mihai Penciuc – Ilie Cristian și Liviu Chilariu
Observator: Vasile Băițan
Viitorul Verești – Viitorul Adâncata (se joacă la Fântânele)
Arbitri: Cosmin Ioniță – Vasile Tănase și Bogdan Pișta
Observator: Vlad Sumacher
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Locomotiva Zvoriștea
Arbitri: Vasile Tacu – Vasile Vranău și Vasile Pelmuș
Observator: Dan Pârgaru
Știința Mitoc – Moldova Drăgușeni
Arbitri: Iulian Raicu – Claudiu Șucaliuc și Daniel Trofin
Observator: Mihai Lionte
Șomuzul Preutești – Flacăra Roșie Udești
Arbitri: Gabriel Boariu – Victor Anghelina și Petru Moftode
Observator: O. Steiciuc
Victoria Păltinoasa – Voința Stroiești
Arbitri: Marius Șuhan – Andrei Bilius și Marius Costiuc
Observator: Vasile Chiforec