Intră acum și în grupul de
Candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Suceava, deputatul Gheorghe Șoldan, a fost prezent, marți după amiaza la Câmpulung Moldovenesc la o acțiune electorală și a constatat că foarte mulți dintre cei cu care s-a întâlnit în municipiu doresc schimbarea.
„La Câmpulung Moldovenesc, alături de colegi din PSD, am stat de vorbă cu zeci de localnici și am împărțit pliante despre programul nostru de dezvoltare a județului. L-am avut alături pe Posa Adrian, candidatul nostru pentru funcția de primar al municipiului, un inginer minier cu peste 27 de ani de experiență la Compania Națională a Uraniului”, a spus Șoldan.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/441951721_980754164055527_6341109048742586398_n-1024x684.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/441951782_980754007388876_7202912695710377893_n-1024x684.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/441953412_980754000722210_442482629179787575_n-1024x684.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/441966476_980754177388859_1190922123770196107_n-1024x684.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/445095784_980753954055548_7904439379446139217_n-1024x684.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/445165226_980754134055530_1786342606667004689_n-1024x684.jpg)
El a arătat că Adrian PSD vrea o schimbare pentru Câmpulung Moldovenesc și are multe proiecte pentru mandatul 2024-2028 incluzând modernizarea infrastructurii rutiere, educaționale și sportive, îmbunătățirea serviciilor medicale și publice, precum și susținerea afacerilor locale.
„M-am bucurat sincer să văd că foarte mulți dintre cei cu care am discutat își doresc o schimbare și au încredere în echipa noastră. 9 iunie – Ziua Schimbării!”, a transmis Gheorghe Șoldan.
Comandat de PSD FILIALA Suceava, cod AEP 21240002
Intră acum și în grupul de