Intră acum și în grupul de
Președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, a fost din nou în Rădăuți, împreună cu primarul liberal Bogdan Loghin, pe șantierele din municipiu.
În cursul dimineții Gheorghe Flutur a fost prezent la Centrul social pentru copii care suferă de autism, un proiect de 800.000 de euro, finanțat din fonduri europene pe Grupul de Acțiune Locală (GAL) Rădăuți.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/442499458_1016957176452882_3433598994468863966_n-1024x768.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/445417899_1016957313119535_4293509895731590833_n-1024x768.jpg)
„S-au făcut investiții în cabinete pentru copii, dar și o sală de sport corespunzătoare, dușuri și băi, urmând să fie amenajate și terenuri de joacă pentru copii. Este o investiție unică în județul Suceava, cu adresabilitate, sunt convins, pentru copii din întregul județ. De asemenea, tot pe aceste tipuri de proiecte, Primăria Rădăuți a făcut o grădiniță de 40 de locuri”, a spus președintele CJ Suceava.
În continuare, Gheorghe Flutur a vizitat șantierul de modernizare a centrului civic al orașului, unde deja s-au adus conductele pentru colectarea apei pluviale, s-a contractat pavajul, granitul pentru toată zona centrală și se va începe cu îngroparea cablurilor, care în momentul de față agață pe stâlpi.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/444482471_1016957286452871_3866380962671023519_n-1024x768.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/05/446699655_1016957153119551_1518530997364443726_n-1024x768.jpg)
Comandat de PNL FILIALA Suceava, cod AEP 21240015
Intră acum și în grupul de