Intră acum și în grupul de
Un tânăr (24 ani) din județul Vaslui a fost reținut de polițiștii suceveni după ce a fost prins conducând o mașină, deși nu are permis de conducere.
Potrivit IPJ Suceava, vasluianul a fost oprit pentru control în trafic miercuri, pe DN 17A din comuna Marginea. Cu această ocazie, el a declarat polițiștilor că se deplasa spre locuința unui localnic de 21 de ani, proprietarul autoturismului.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2017/12/retinere-arestare.jpg)
Tot atunci, polițiștii au constatat că tânărul nu are permis. Prin urmare, el este cercetat penal pentru „conducerea pe drumurile publice a unui vehicul fără permis de conducere”.
Mai mult decât atât, tânărul a fost reținut pentru 24 de ore şi încarcerat în CRAP din cadrul IPJ Suceava.
Pe lângă asta, și proprietarul mașinii este cercetat penal pentru „încredințarea unui vehicul pentru a fi condus pe drumurile publice unei persoane care nu deține permis de conducere”.
Intră acum și în grupul de