FC Cetatea a pierdut şi amicalul cu Săgeata Stejaru (Fotbal)

Cetatea a pierdut la limită, scor 0-1, amicalul cu Săgeata Stejaru desfăşurat astăzi la Târgu Neamţ. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în minutul 23 de Chiţu, din lovitură de pedeapsă. Sucevenii nu au reuşit nici de această dată un meci cât de cât convingător, astfel că prestaţiile neconcludente ale galben-albaştrilor încep să devină îngrijorătoare în perspectiva noului sezon, care va începe pe 15 august.

În prima repriză Cetatea a evoluat în alcătuirea Pascal – Apetroaie, Bernard, Feraru, Tomescu – Cososchi – Negru, Apetri, Hapiuc, Jalba – Andries. Au mai intrat Lipovanu, Ailenei, Sumanariu, Avramia, Dumitru, Ţugui şi Golofca.

Săgeata Stejaru: Olteanu – Goşa, Posteucă, Aldana, Vlad – Şicu, Gheorghiţă, Rada, Dobrea – Paleacu, Chiţu. Au mai jucat Şoltuz, Roşca, Mavriche, Oprea, Bertea, Şamata, Pană şi Dicu. Antrenor: Aurel Şunda.