Fotbal. Liga a V-a – Meci greu la Mitoc, pentru liderul Seriei I. In Seria a II-a, meciuri de palmares pentru primele doua clasate

Duminica, 7 octombrie,  vor avea loc meciurile din cadrul etapei a VII-a din cele doua serii ale Ligii a V-a. Iata programul complet al etapei si arbitrii:   

Seria I
Locomotiva Dornesti – Locomotiva Zvoristea

Arbitri: B. Cont – Th. Morosan, L. Melniciuc – Suceava

Observator: I. Boiciuc – Darmanesti

CS Scoala de fotbal Radauti – Recolta Fântânele

Arbitri: C. Neamtu – Al. Libenciuc, I. Gramada – Suceava

Observator: B. Agafita – Dolhasca

Flacara Vicovu de Jos – Constructorul Darmanesti

Arbitri: Cr. Iavni – R. Podariu, M. Traistar – Suceava

Observator: D. Ciuntu – Suceava

Polul Nord Falcau – Unirea Horodnic

Arbitri: G. Zubas – L. Bleclea, A. Tonet – Radauti

Observator: Ov. Onciul – Radauti

Stiinta Mitoc – Releul Mihoveni

Arbitri: Fl. Onesim – V. Precup, C. Mocanu – Falticeni

Observator: I. Armeanca – Suceava

Nord Bucovina Fratautii Noi – Bucovina Calafindesti

Arbitri: I. Copp – I. Ihnatiuc, V. Ihnatiuc – Siret

Observator: M. Lionte – Dolhasca

Progresul Fratautii Vechi – FC Marginea

Arbitri: Cr. Cearcovschi – A. Bilius, A. Hrisca – Suceava

Observator: I. Sopon – Suceava

Viitorul Adâncata – Avântul Volovat

Arbitri: I. Lucaci – S. Nemesneciuc, C. Tabarcea – Suceava

Observator: O. Caldarus – Suceava

Seria a II-a

Progresul Salcea – Bradul Vama

Arbitri: D. Ursache – Al. Ursache, D. Trofin – Siret

Observator: D. Catargiu – Suceava

Avântul Frasin – Forestierul Frumosu

Arbitri: Cr. Paduraru – N. Negrea, A. Ursul – Suceava/Falticeni

Observator: D. Pîrgaru – Suceava

Vointa Liteni Moara – Inter Capu Câmpului

Arbitri: A. Ailenei – I. Gogonel, Vl. Blanaru – Falticeni

Observator: A. Buruiana – Falticeni

Steaua Dumbraveni – Moldova Draguseni

Arbitri: Fl. Bilouseac – D. Zara, V. Zuber – Suceava

Observator: I. Filipciuc – Suceava

Plesul Bogdanesti – Somuzul Preutesti

Arbitri: M. Hopulele – A. Blanaru, B. Hopulele – Gura Humorului/Falticeni

Observator: B. Mihaila – Falticeni

Victoria Paltinoasa – FC Pojorâta

Arbitri: Gh. Iriciuc – I. Tîmpescu, A. Itco – Suceava

Observator: D. Antoniu – Suceava

CSM Raraul II C-lung – Bistrita Brosteni

Arbitri: D. Prodan – S. Bodnar, V. Nemes – Gura Humorului/Vatra Dornei

Observator: D. Sutea – Iacobeni

Victoria Solca – Vointa Stroiesti

Arbitri: I. Mateiciuc – M. Luchian, G. Mendela – Siret

Observator: R. Craioveanu – Suceava