Handbal masculin : Programul Ligii Nationale, editia 2008-2009

La mijlocul saptamânii trecute, la sediul Federatiei Române de Handbal, a avut loc tragerea la sorti a programului Ligii Nationale de handball masculine, editia 2008-2009. Iata programul complet:

Etapa a I-a   (6 septembrie 2008)

Dinamo Baumit Bucuresti – CS Universitatea Suceava

Stiinta Bacau – UCM Resita

Energia Pandurii Tg. Jiu – CSM D&C Oradea

Poli Izometal Timisoara – Minaur Baia Mare

Steaua MFA Bucuresti – CS H&V Pitesti

CSM Medgidia – HCM Constanta

HC Odorhei – U Transilvania Cluj  

Etapa a II-a   (13 septembrie 2008)

CS Universitatea Suceava – U Transilvania Cluj

HCM Constanta – HC Odorhei

CS H&V Pitesti – CSM Medgidia

Minaur Baia Mare – Steaua MFA Bucuresti

CSM D&C Oradea – Poli Izometal Timisoara

UCM Resita – Energia Pandurii Tg. Jiu

Dinamo Baumit Bucuresti – Stiinta Bacau

Etapa a III-a   (20 septembrie 2008)

Stiinta Bacau – CS Universitatea Suceava

Energia Pandurii Tg. Jiu – Dinamo Baumit Bucuresti

Poli Izometal Timisoara – UCM Resita

Steaua MFA Bucuresti – CSM D&C Oradea

CSM Medgidia – Minaur Baia Mare

HC Odorhei – CS H&V Pitesti

U Transilvania Cluj – HCM Constanta

Etapa a IV-a   (24 septembrie 2008)

CS Universitatea Suceava – HCM Constanta

CS H&V Pitesti – U Transilvania Cluj

Minaur Baia Mare – HC Odorhei

CSM D&C Oradea – CSM Medgidia

UCM Resita – Steaua MFA Bucuresti

Dinamo Baumit Bucuresti – Poli Izometal Timisoara

Stiinta Bacau – Energia Pandurii Tg. Jiu

Etapa a V-a   (27 septembrie 2008)

Energia Pandurii Tg. Jiu – CS Universitatea Suceava

Poli Izometal Timisoara – Stiinta Bacau

Steaua MFA Bucuresti – Dinamo Baumit Bucuresti

CSM Medgidia – UCM Resita

HC Odorhei – CSM D&C Oradea

U Transilvania Cluj – Minaur Baia Mare

HCM Constanta – CS H&V Pitesti

Etapa a VI-a   (4 octombrie 2008)

Universitatea Suceava – CS H&V Pitesti

Minaur Baia Mare – HCM Constanta

CSM D&C Oradea – U Transilvania Cluj

UCM Resita – HC Odorhei

Dinamo Baumit Bucuresti – CSM Medgidia

Stiinta Bacau – Steaua MFA Bucuresti

Energia Pandurii Tg. Jiu – Poli Izometal Timisoara

Etapa a VII-a   (11 octombrie 2008)

Poli Izometal Timisoara – Universitatea Suceava

Steaua MFA Bucuresti – Energia Pandurii Tg. Jiu

CSM Medgidia – Stiinta Bacau

HC Odorhei – Dinamo Baumit Bucuresti

U Transilvania Cluj – UCM Resita

HCM Constanta – CSM D&C Oradea

CS H&V Pitesti – Minaur Baia Mare

Etapa a VIII-a   (18 octombrie 2008)

Universitatea Suceava – Minaur Baia Mare

CSM D&C Oradea – CS H&V Pitesti

UCM Resita – HCM Constanta

Dinamo Baumit Bucuresti – U Transilvania Cluj

Stiinta Bacau – HC Odorhei

Energia Pandurii Tg. Jiu – CSM Medgidia

Poli Izometal Timisoara – Steaua MFA Bucuresti

Etapa a IX-a   (8 noiembrie 2008)

Steaua MFA Bucuresti – Universitatea Suceava

CSM Medgidia – Poli Izometal Timisoara

HC Odorhei – Energia Pandurii Tg. Jiu

U Transilvania Cluj – Stiinta Bacau

HCM Constanta – Dinamo Baumit Bucuresti

CS H&V Pitesti – UCM Resita

Minaur Baia Mare – CSM D&C Oradea

Etapa a X-a   (15 noiembrie 2008)

Universitatea Suceava – CSM D&C Oradea

UCM Resita – Minaur Baia Mare

Dinamo Baumit Bucuresti – CS H&V Pitesti

Stiinta Bacau – HCM Constanta

Energia Pandurii Tg. Jiu – U Transilvania Cluj

Poli Izometal Timisoara – HC Odorhei

Steaua MFA Bucuresti – CSM Medgidia

Etapa a XI-a   (6 decembrie 2008)

CSM Medgidia – Universitatea Suceava

HC Odorhei – Steaua MFA Bucuresti

U Transilvania Cluj – Poli Izometal Timisoara

HCM Constanta – Energia Pandurii Tg. Jiu

CS H&V Pitesti – Stiinta Bacau

Minaur Baia Mare – Dinamo Baumit Bucuresti

CSM D&C Oradea – UCM Resita

Etapa a XII-a   (10 decembrie 2008)

Universitatea Suceava – UCM Resita

Dinamo Baumit Bucuresti – CSM D&C Oradea

Stiinta Bacau – Minaur Baia Mare

Energia Pandurii Tg. Jiu – CS H&V Pitesti

Poli Izometal Timisoara – HCM Constanta

Steaua MFA Bucuresti – U Transilvania Cluj

CSM Medgidia – HC Odorhei

Etapa a XIII-a   (13 decembrie 2008)

HC Odorhei – Universitatea Suceava

U Transilvania Cluj – CSM Medgidia

HCM Constanta – Steaua MFA Bucuresti

CS H&V Pitesti – Poli Izometal Timisoara

Minaur Baia Mare – Energia Pandurii Tg. Jiu

CSM D&C Oradea – Stiinta Bacau

UCM Resita – Dinamo Baumit Bucuresti